تاريكي شب، فرار و قرار

نوع اصطلاح :
عنوان :
تاريكي شب، فرار و قرار
معمولاً در جلسات توجيهي ، مخصوصاً نزديك عمليات ، مسئولان از گفتن هيچ واقعيتي ابا نداشتند. همۀ موانع احتمالي را پيش بيني مي كردند و گاهي با اين صراحت مي گفتند كه :" اين راهي است بدون بازگشت. اين توفيق به بهاي شهادت شما به دست مي آيد" و خلاصه ، همۀ آنچه را كه ممكن است هر كسي را وسوسه كند و مانع تصميم گيري خوب او شود مطرح مي كردند. اشخاصي هم كاملاً مخير بودند كه با چنين شرايطي بروند يا بمانند. گاهي – بنا به نقل- همان كاري را مي كردند كه آقا ابي عبدالله شب عاشورا با يارانش كرد؛ به اين صورت كه شب آخر و موقع جدايي ، فرمانده سرش را پايين مي انداخت يا رويش را برمي گرداند يا چراغ را خاموش مي كرد؛ به اين معني كه اگر كسي ذره اي به تشويش دارد نيايد تا در نيمۀ راه نماند، اين مراسم با سوگند وفاداري بچه ها و اشك و آه و فرياد و رجز مقاومتشان و با بوسيدن سر و روي فرماندهان به پايان مي رسيد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir