طهارت ظاهر وباطن

نوع اصطلاح :
عنوان :
طهارت ظاهر وباطن
براي رفتن به محل نگهباني وضو مي گرفتند.آن گاه رو به كربلاي معلي مي ايستادند و به مولايشان امام حسين(ع) سلام مي دادند و اظهار ادب مي كردند و بعد مشغول نگهباني مي شدند.
ذكرگفتن و خواندن سوره هاي قرآن و ادعيه ي مناسب حال و مقام و محل، اشتغال سازنده اي بود بعد از تفكر كه خلوت بچه ها را پرمي كرد و كم تراتفاق مي افتاد كسي اين اوقات خاص را مفت ازدست بدهد وبه بطالت بگذارند.اشخاصي بودند كه كل قرآن و ادعيه مشهور مثل دعاهاي كميل و توسل را سرپست و داخل سوله حفظ كرده بودند.
با حفظ هوشياري نافله ي شب اقامه مي كردند درآن اوقات خلوت و خالي از غير و پر از خدا. بچه ها سرما و گرماي زمستان و تابستان را به طمع و توقع جلب رضايت حضرتش تاب مي آوردند ودم نمي زدند ودرپست دونفره به درد دل وعقده گشايي و لذت بردن از حضور هم و حال حاصل از اين مؤانست مي پرداختند.
در آن خلوت خالي از اغيار نگهباني موهبتي بود براي بازگشت به خويش، مرور و محاسبه ي گذشته، حال و آينده؛ در آن اندازه از لذت و گوارايي و رغبت كه هميشه برسرآن دعوا بود و مرافعه.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir