نامه نوشتن مشترك

نوع اصطلاح :
عنوان :
نامه نوشتن مشترك
بعضي به هر دليل اهل نامه نوشتن نبودند يا اگر بودند، بسيار مختصر مي نوشتند، به ويژه در اواخر جنگ عرصه كه بر آن ها تنگ مي شد با تلفني قال قضيه را مي كندند. بچه هاي هم محل و همشهري نامه شان غير از سايرنامه ها بود؛ بسيار مي شد كه يك نامه مي نوشتند و طي آن دعا و سلام بقيه ي بچه هاي محل را هم به خانواده ها مي رساندند و گاهي براي محكم كاري زيرنامه را هم امضا مي كردند و با سلام و عرض ارادتي نشان مي دادند كه باهم هستند؛ خصوصاً بچه هاي مجرد كه طبعاً حرف وحديث خاصي نداشتند كه بخواهند جداگانه نامه بنويسند. نامه هايي هم كه از يك محل مي آمد به همين ترتيب بود. خانواده ي نويسنده ي نامه، در مورد يك يك بچه هاي محل از خانواده هايشان مي پرسيدند و سپس سلام ودعاي اهل بيت آن ها را ازطريق فرزندشان به آن ها مي رساندند؛ اگرچه خانواده ها بيش تر خواهان نامه اي مستقل بودند. بچه ها و جوان ترها شرايط خاص جبهه را بهانه مي كردند وخيلي حوصله به خرج نمي دادند كه براي تك تك برادران و خواهران و دايي ها و عموها وخاله ها و ... نامه بنويسند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir