پشت و روي پاكت نوشته ها

نوع اصطلاح :
عنوان :
پشت و روي پاكت نوشته ها
صرف نظر از عبارت هايي كه در پاكت نامه هاي اهدايي قشرهاي مختلف مردم به جبهه نوشته مي شد و عكس و طرح ونقش و رنگ هاي زيباي آن چون:"جانم فداي يك لحظه ي عمرت اي امام"، عبارت معروف پيامبر عظيم الشأن(ص) كه:"هركس نامه ي يك سرباز را به خانواده اش برساند، چنان است كه بنده اي را آزاد كرده است و در ثواب نبرد با آن سرباز شريك خواهد بود"،"بهترين عمل مؤمن جهاد در راه خداست": يا كلام امام كه" من از دور دست و بازوي قدرتمند شما راكه دست خداوند بالاي آن است مي بوسم و براين بوسه افتخارمي كنم"، يا جمله ي حماسي:" پـاره سنگ را به مبدأش بازگردانيد كه شر را تنها با شردفع مي كنند"، ازنهج البـلاغه و هزاران جمله و كلمه ي قصار و حكيمانه ي ديگر.
شعارهايي را هم خود بچه ها پشت و روي پاكت مي نوشتند كه پاره اي از آن ها عبارت بودند از"خداوندا! ما را با دست پر به خانواده مان برگردان"،"تا زنده ايم رزمنده ايم"،" ما اهل كوفه نيستيم امام تنها بماند"،" حسينا! جان شيرين را نخواهم" ،"برادر بسيجي خسته نباشي"،" برادر پستچي دستت بشكند...گردن صدام را"،" خداوندا! به خانواده ي شهدا صبر عنايت بفرما" يا عبارت "نه شرقي نه غربي، جواب نامه برقي"،" تمبر مـا رزمندگان مرگ بر امريكا"،"مزد سپاه شهادت است" و آدرس:"خوزستان، منطقه ي منور باران، صندوق پستي134، كاتيوشا 74 توپ برسد به دست شهيد".
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir