جا به جايي

نوع اصطلاح :
عنوان :
جا به جايي
جابه جايي براي رفتن به خط هم حال و هوايي داشت. بعد از چند شبانه روز انتظار، شب از نيمه گذشته، نيروها وسايلشان را جمع مي كردند و بعد از شماره گذاري آن ها را عقب كاميون جا مي دادند و با چشمان خواب آلوده راه مي افتادند. بعد از پنج، شش ساعت به منطقه از پيش تعيين شده مي رسيدند و سي نفر در يك چادر دوازده نفره شب را به صبح مي رساندند و بعد از چند روز اقامت دوباره حركت مي كردند تـا مي رسيدند به خط اول. با شماره ي سه پايين مي پريدند و مستقر مي شدند و منتظر رسيدن دستور و به خط زدن مي ماندند. قبل ازجابه جايي وجا كن شدن رسم بود تابلوهاي كوچكي در محل چادرهايي كه حالا برچيده شده بودند نصب مي كردند و با عباراتي كـه روي آن هـا مي نوشتند، نيروهاي جايگزين و آيـندگان را بـه قرائت فـاتـحه اي براي يـاران شهيدشان دعوت مي كردند. اگر به اين تابلوها دسترسي نداشتند از تخته سنگ هاي موجود كمك مي گرفتند و با استفاده ازماژيك ياد شهدا را زنده نگه مي داشتند يـا بـا نـقل جملاتي از امامان معصوم(ع) و امام راحل آثار و علايمي از خود در آن مـحيط سراسر خاطره به جا مي گذاشتند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir