لباس كهنه و وصله دار پوشيدن

نوع اصطلاح :
عنوان :
لباس كهنه و وصله دار پوشيدن
بعد از پاكي و تميزي لباس، ساده پوشي و استفاده از لباس هاي وصله دار براي بعضي از بچه ها امري عادي بود. اين وضع را گاهي خودشان به وجود مي آوردند؛ با هديه دادن لباس هاي نو سهميه ي خود به برادران پاسدار وظيفه به بهانه ي بزرگ بودن آن، در شرايطي كه خودشان به اندازه ي آن ها نيازمند بودند. نتيجه اش اين مي شد كه لباس هاي پاره ي خود را وصله كنند و بدوزند و دوباره از آن استفاده كنند. گاهي هم وصله داشتن لبـاس ها ناشي از فقر تداركات و به موقع نرسيدن كمك هاي مردمي بود. آنچه بيش از همه اين ساده پوشي و كهنه پوشي را دامن مي زد، توجه به وضع بيت المال بود و اجتناب از اسراف و قناعت كردن به حداقل امكانات. فرماندهان ـ در رده هاي مختلف ـ مثل ساير زمينه ها از اين حيث هم زبان زد بودند و پيش كسوت، به نحوي كه گاهي اوقات واقعاً ايشان را مي شد از وضع لباس و ساير وسايل شخصيشان شناخت و اين خود به خود توقع بچه ها را كم مي كرد و مشكلات مالي جنگ و جبهه را برايشان تحمل پذير مي شاخت.
در اين ميان، افرادي هم بودند كه كارشان گشتن بين چادرها و سنگرها و پيداكردن لباس هاي از رده خارج شده و شستن و دوختن آن ها و بريدن از يكي و پيوستن به ديگري و خلاصه از هيچ، همه چيز ساختن و بعد آن را در اختيار تداركات گذاشتن بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir