لباس سپاهي

نوع اصطلاح :
عنوان :
لباس سپاهي
نيروهاي مردمي بسيج چه در سال هاي نخست جنگ، كه هيچ منع و ملاحظه اي در پوشيدن لباس فرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نبود و چه بعدها، با همه ي علاقه و ارادتي كه به پيش كسوتان جهاد و شهادت و طبعاً لباس مخصوص آنـان داشتند، از پوشيدن آن خودداري مي كردند؛ چنين بودند خود برادران سپاهي با آن كه لباس رسمي شان همان بود.
از آداب پوشيدن اين لباس يكي اين بود كه وقتي وضو مي گرفتند، موقع دست شويي رفتن، به حرمت آرم و آيه ي ويژه ي سپاه، پيراهن را از تن بيرون مي آوردند و تا جايي كه مي توانستند با اين لباس نمي خوابيدند و استراحت نمي كردند. در پاكيزگي و معطر داشتن آن كوشا بودند و براي مس نشدن آيه و دور داشتن آن از انظار به ملاحظاتي، از جمله پرهيز از ريا، حفاظي مثل مشمعي رويش مي كشيدند. يـا اغلب تصوير حضرت امام را زينت روي آن مي كردند.
اما شب عملياتي، با همه ي حساسيتي كه عراقي ها به برادران سپاهي داشتند، پوشيدن آن مورد تأكيد جمع بود و اين كار از طرفي، رزمندگان غير كادر و بسيجي را كلي به وجد مي آورد و باعث دل گرميشان مي شد.
چه بسيار شهيدان والا مقامي كه بعد از دو، سه سال دستشان رو مي شد كه نيروي رسمي و سپاهي بودند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir