نسبت نيكو دادن به هم

نوع اصطلاح :
عنوان :
نسبت نيكو دادن به هم
از بهترين الفاظ و القاب اين بود كه به كسي بگويند" بسيجي است. خيلي بسيجي است"! در اين جور مواقع ، بچه ها واقعاً لذت مي بردند و به خودشان مي باليدند، و اين غير از تعابير عامي بود كه بعضي از برادران يكديگر را به آن مي خواندند ، نظير " مخلص" در جملۀ: " مخلص كجاست؟"كه لابد جواب مي شنيدند" حسينيه " ، " سرپست و امثال آن پيران را "پدر" و جوانان هم سن و سالان را "برادر" خطاب مي كردند و فرماندهان را "حاجي" چون حاج حسن و حاج حسين ، و سادات را "آقا سيد" صدا مي زدند و از به كارگيري نام خصوصي خانوادگي كه بعضاً پر از فاصلۀ تشخص و تعيّن بود، در كلام به شدت گريزان بودند"او" جلّ و علا، جايي براي من و ما باقي نگذاشته بود. حتي موقعي كه عرصه بر ايشان تنگ مي شد و انتظار مي رفت حرف درشت و بدون عنايتي بزنند، نمي گفتند مگر عباراتي را چون :"دستت بشكنه ...گردن صدامو!" تا آن جا كه اگر كسي به دشمن هم ناسزا مي گفت ديگران نهي اش مي كردند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir