حشرات موذي

نوع اصطلاح :
عنوان :
حشرات موذي
حشراتي مانند سوسك، پشه، مگس، كنه، ساس، ملخ، كرم، كرم شب تاب و زنبور به صورت فصلي مزاحمت ايجاد مي كردند و گروهي از آن ها در مناطقي خاص پيدا مي شدند؛ پشه هايي كه موقع كندن كانال هجوم مي آوردند و در گرماي چهل درجه ي جنوب اجازه نمي دادند بچه ها پتو را از رويشان كنار بزنند.
از ميان همه ي حشرات، پشه و مگس در منطقه ي جنوب، در همه ي فصل هاي سال وجود داشتند و در مناطقي چون جزيره ي مجنون و فاو، يك بخش از جبهه ي جنگ، جنگ با آن ها بود. با اين همه، وقتي داخل اتاق، سنگر يا چادر مي شدند، تا جايي كه مقدور بود به تبع امام با تكان دادن ملحفه و چفيه جانوران را بيرون مي كردند و از كشتنشان رو گردان بودند. جلوي درسنگر و سوله با پرچم هاي كهنه و مندرس پرده اي مي آويختند و در اطراف محل اقامت، از پراكنده شدنشان جلوگيري مي كردند. پشه ها اغلب عامل اشاعه ي مستقيم بسياري از بيماري ها بودند و نوع"شاسي بلند" شان ـ به قول بچه ها از روي پوتين و كلاه كاسكت! هم زهر خود را مي ريخت. وقتي بدن مجروح رزمندگان را به بيمارستان و عقبه منتقل مي كردند و براي مداوا لباس را از تنشان در مي آوردند، بلا استثناء همه خال كوبي شده ي اين حشرات موذي بودند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir