همه جا با هم

نوع اصطلاح :
عنوان :
همه جا با هم
غير از برادري و خويشي همه ي همرزمان، نوعي دوستي و تعاطف خاص تري هم وجود داشت ـ البته بيش تر در ميان نيروهاي جوان تر با احساسات و عواطفي در اوج ـ بـدين قرار كه دو، سه نفر مي شدند و اغلب اوقات در خلوت و جلوت با هم بودند، موقع مرخصي رفتن به شهر يا ولايت، هنگام عمليات و كارزار، در نماز جماعت و امثال آن و چنانچه از هم دور مي افتادند و هريك به سمت و سويي تقسيم مي شدند.
معمولاً بعد ازشام و نماز و ساعتي از شب گذشته، كه هركس هر جا بود خودش را به مقر مي رساند، به ملاقات يكديگر مي رفتند و تا پاسي از شب از مصاحبت هم لذت مي بردند؛ گاهي هم با خودشان قرار مي گذاشتند كه رأس ساعت معيني، هرجا بودند آيه و حديثي را به ياد هم بخوانند يا خوراكي و خوردني خاصي ــ مثل گردو ــ را در آن وقت به خصوص، به هواي دوستيشان و ياد و يادآوري يكديگر بخورند، به اين روش تلاش مي كردند آني از هم غافل نباشند. اين قرار،بعضي وقت ها صورتي جالب و تصور ناپذير به خود مي گرفت؛ چون شكستن فندق و گردو يا بادام در حال گشت زني درست زيـر سايه ي برادران بعثي و سنگرهاي ايشان در آن وقت معهود! صورت خاص الخـاص ايـن ارتباط و اتصال و وابستگي معنوي تام بچه ها با هم وقتي بروز مي كرد كه مثلاً اگر كسي آر.پي.جي.زن بود و دو كمك آر.پي.جي.زن داشت، شب عمليات با طنابي به فاصله ي سه، چهارمتر، به نحوي كه مخل مقصود نباشد، خود را به هم مي بستند تا چنانچه اتفاقي افتاد. براي هرسه برادر و دوست يك جا و با هم بيفتد و نيز دوستي خاص بچه هايي كه حسين و ابوالفضل نام داشتند، به ملاحظه ي نام آن دو بزرگوار كه فرزندان حضرت علي(ع) بودند و سعي در برادري از آن نوع تاسوعا، عاشورايي تا آن جا كه يكديگر را تنها نگذارند، بي هم آب ننوشند و نظير اين ها .
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir