شباهت جستن به هم

نوع اصطلاح :
عنوان :
شباهت جستن به هم
افرادي كه علاقه و اردات و ارتباط خاص تري با هم داشتند، معمولاً سعي مي كردند همه جا و در همه حال با هم باشند و به هم شباهت بجويند. آنان با هم به جبهه مي آمدند، مرخصي مي رفتند،تسويه مي گرفتند، سر و صورتشان را با هم اصلاح مي كردند، با هم در يك ظرف غذا مي خوردند،با هم حمام مي كردند، كنار هم بستر مي گسترانيدند، مثل هم لباس مي پوشيدند و موقع رزم و هنگام عمليات تاحد امكان ترتيبي اتخاذ مي كردند كه با هم باشند. اين گروه از بچه ها كه دوتا دوتا بودند هميشه وحدت نظر و موضع واحدي در مسائل داشتند.
باهم عهد مي كردند كه تا مدتي تسويه حساب نگيرند(مثل بعد ازقطع نامه كه بعضي ازبچه ها تصميم گرفتند درمنطقه بمانند). يا اين كه با هم اتفاق مي كردند به گردان حضرت قمر بني هاشم(ع) گردان"قمر" نگويند؛ يعني هر اسمي را به احترام و كمال بگويند، يا در مورد فلان ماجرا سكوت كنند. البته همه ي اين قول و قرارها در محدوده ي خشنودي خدا و متابعت از فرمانده كل قوا و آداب و اخلاق و شأن جبهه و بسيج بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir