تعاون و همكاري

نوع اصطلاح :
عنوان :
تعاون و همكاري
ميل به همكاري و گرايش به گروه و جمع و جماعت در شخصي ترين كارها و وظايف، از نكات برجسته ي باب تعاون در آداب اخوت و برادري بود. در اين مورد دست حق جل و علا با جماعت بود كه: درجا به جايي ها بچه ها اكثراً مايل بودند با هم چادري را برپا يا جمع كنند و بعد سراغ چادر ديگر بروند. حتي وقتي كه فرمانده گردان، گروه يا دسته ي خاصي رامأمور آماده سازي ميدان صبحگاه كرده بود ساير دسته ها و گروهان ها به ايشان مي پيوستند و اين، غير از مواقع و مواردي بود كه افراد اغلب داوطلب مي شدند، چون آماده سازي حسينيه يا نظافت محيط اطراف چادرها كه همگي براي انجام دادن آن بسيج مي شدند، يعني برنامه ي يك روز صبحگاه را به اين امر اختصاص مي دادند و پس از مراسم در وقت نرمش و دويدن به اين كار مي پرداختند. به هرتقدير، قرار و مداري بود كه خودشان با هم گذاشته بودند. آن قدر اين ارتباط و حضور جمعي لذت بخش بود كه بچه ها در كار سر از پا نمي شناختند؛ چنان كه گاه بچه هايي كه مشغول حفر تونل به سوي مواضع دشمن بعثي بودند با هم اتفاق مي كردند و كار را از دو نوبت به سه نوبت، يعني شبانه روزي، افزايش مي دادند، بي آن كه اندك كسالتي عارضشان بشود. نگاه كه به هم مي كردند، گويي قوت قلب مي گرفتند، خصوصاً اگر قوي ترها به ضعيف ترها، سالم ترها به مريض ترها، قديمي ترها به تازه واردها، با سن و سال ترها به كوچكترها نگاه مي كردند. درشرايط عادي هم كه هركس هرچه داشت، درطبق اخلاص مي گذاشت و به برادران ارزاني مي داشت؛ يكي با اصلاح موي سر و روي بچه ها، ديگري با خويش نويسي و پشت نويسي لباسشان و به همين تا آخر.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir