حمام برفي

نوع اصطلاح :
عنوان :
حمام برفي
اوايل بهار سال 64 اطراف مريوان، روي قله اي مستقر بوديم كه ارتفاع برف آن حدود دو، سه متر بود . فاصلۀ ما از حمام هاي صحرايي موجود در منطقه زياد بود و در سطح كوه نيز به علت ديد مستقيم دشمن نمي توانستيم حمام بسازيم. دو، سه هفته اي بود كه حمام نكرده و كلافه بودم. يك دفعه فكري به ذهنم رسيد. با يكي از دوستان با چند تخته شروع به حفر زمين پوشيده از برف كرديم و بعد از چند ساعت توانستيم دو، سه متري پيش برويم، سپس تونلي يك متري به آن اضافه كرديم .به اين ترتيب حمام بسيار جالبي ساخته شد كه هم از تيررس عراقي ها دور بود هم باد و بوران هاي شديد منطقه در آن تأثيري نداشت. ديگ هاي كوچك را از برف پرمي كرديم و روي والور مي گذاشتيم. وقتي آب داغ مي شد، بچه ها به ترتيب حمام مي كردند. آن ها آن قدر از ما سپاس گزار بودند كه خودمان خجالت مي كشيديم.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir