اولين اختراع داروهاي ضد بمب شيميايي

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين اختراع داروهاي ضد بمب شيميايي
دكترعلي اكبر مشفق استاد دانشكدۀ پزشكي پس از موفق شدن به ساخت بيش از يكصد نوع سنتز داروها و تركيبات جديد كه در جهان براي اولين بار اختراع گرديده است توانست فصل جديدي در داروسازي ابداع نمايد. اين تركيبات كه داراي خواص آنتي بيوتيكي است در پنج شماره ثبتي در كشور سوئيس و در شهر برن در دفتر ثبت بين المللي اختراعات مواد شيميايي جديد به نام جمهوري اسلامي ايران ثبت رسيده است.
اين پزشك موفق شد قرص هاولوژن كه قدرت بسيار زيادي در تصفيه آب از ميكروب دارد تهيه كرده و با آزمايش هايي كه صورت گرفته خيلي قوي تر از نوع خارجي عمل مي كند و تاكنون چند ميليون از اين نوع قرص ها ساخته شده و به جبهه ها ارسال گرديده است كه فعلاً مورد استفاده رزمندگان قرار مي گيرد.
همچنين اقدام ديگري كه صورت گرفت اين است كه اين نوع آنتي بيوتيك ها را به صورت پماد ضد سوختگي درآورده كه قابل استفاده براي سوختگي هايي كه در جنگ به وجود مي آيد باشد به خصوص براي سوختگي هاي ناشي از بمب هاي شيميايي.
اين پماد مخصوصاً براي گازهاي تاول زا خيلي مفيد است و تركيباتي كه اين پزشك آنها را سنتز كرده است خيلي پايدارتر از انواع ديگر آن است و اين يك نوع تركيب كاملاً جديد در جهان ثبت شده است و به مراتب برتر از آن تركيبات هيپوكلر و معدني ها هستند و در اين قسمت آزمايش هاي فراواني صورت گرفته و با وازلين تركيب و به صورت خمير درآمده است.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir