توالت و حمام صحرايي

نوع اصطلاح :
عنوان :
توالت و حمام صحرايي
احداث توالت و حمام در مناطق مختلف جبهه، با توجه به شرايط متفاوت جغرافياي طبيعي، فرصت خوبي براي ابتكار عمل رزمندگان بود. از توالت هاي شناور و روباز در هورالعظيم و جزيرۀ مجنون و اطراف كارون و اروندرود تا توالت هاي سادۀ مناطق كوهستاني در غرب كه با استفاده از فاصلۀ ميان دو تخته سنگ و استتار اطراف آن ساخته مي شد و روش هاي تهيۀ آب براي توالت و مجراي فاضلاب و رعايت نظافت محيط زيست ازجمله مسائلي بود كه به آن بسيار توجه مي شد.
در مناطق جنگي، علاوه بر حمام هاي صحرايي پيش ساخته ، بچه ها با استفاده از حداقل امكانات موجود در هرمنطقه و بر اساس شرايط آب و هوايي حمام هايي مي ساختند كه تنوع زيادي درشكل ساخت و تجهيزات داشت؛ حمام هايي به روش سنگ چيني از تخته هاي جعبۀ مهمات يا حمام هايي كه درشكاف كوه وبه صورت تونل در نقاط برف گير .
براي گرم كردن آب اين حمام ها، بچه ها ظروف كوچك و بزرگ فلزي، در اختيار داشتند و با افروختن آتش زير تانكرهاي آب و بشكه هاي بزرگ دست ساز، آب گرم مي كردند و دست آخر ازوالور چراغ خوراك پزي يا در كتري براي مواقع اضطراري استفاده مي شد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir