دوربين چشمي

نوع اصطلاح :
عنوان :
دوربين چشمي
در جنوب دشمن منطقه را با خمپاره و توپ و تير مستقيم مي زد. يك لحظه هم امان نمي دادكه از سنگرها بيرون بياييم . با هم مشورت كرديم. طرحي ريختيم كه آتش دشمن را كمتر كند تا متوجه تحرك و جا به جايي آن ها بشويم و لااقل به اسارت درنياييم . يكي از دوستان كه بعداً مفقود شدگفت:" بچه ها هر كسي آيينه دارد به من بدهد." آيينه ها را گرفت و دو تا لوله پيدا كرد، يكي از آيينه ها را بالاي لوله به صورت منحني قرار داد و ديگري را موازي آن پايين لوله گذاشت وگفت حالا با اين دوربين مي توانيم تحرك دشمن را ببينيم. بچه ها پرسيدند چطور اين كار ممكن است؟گفت: اگر سر لوله را از سنگر بيرون ببريم چون آيينه ها موازي هم قرار دارند، آيينۀ بالا هر تصويري را كه روي آن نقش ببندد، عيناً به آيينۀ پايين منتقل مي كند و خيلي واضح مي توان بيرون را ديد . اين فكر خيلي مورد توجه قرار گرفت و كمك بزرگي به ما كرد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir