جنگ آبي

نوع اصطلاح :
عنوان :
جنگ آبي
در هور العظيم وقتي بچه ها مجبور بودند يكي از جزاير مجنون را خالي كنند، براي جلوگيري از افتادن آن به دست دشمن يا تأخير در استقرار آن ها در آن نقطه، مجبور شدند جزيره را به آب ببندند و اين وظيفه به عهدل نيروهاي تخريب بود. آن ها با استفاده از لوله پليكاي قطور ، اژدر بنگال بسيار بزرگي را انباشته از تي. ان. تي و ديناميت كردند و با خرج C43 آن را آمدۀ انفجار كردند. با وصل دو لولۀ پليكا به هم قدرت آن دو چندان شد . اين دو لوله را روي آب بسان كلك شناور كردند و آن را به سمت دژي كه آب پشت آن مثل سد جمع شده بود، بردند و با كار گذاشتن ماسورۀ تأخيري – فشاري آن را چندان اماده كردند كه با برخورد با هر مانعي منفجر شود. وقتي اژدر بنگال با دژ برخورد كرد. باعث تخريب آب بند شد و جزيره شروع به غرق شدن كرد و تا دشمن بفهمد، كار ازكار گذشته بود.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir