وسايل چند كاره و ابزار جنگي

نوع اصطلاح :
عنوان :
وسايل چند كاره و ابزار جنگي
استفاده از وسيله اي به جاي وسيله اي ديگر در جبهه معمول بود. به خاطر عسر و حرج موجود در خطوط عملياتي و پدافندي بسياري از آلات و ادوات جنگي، وسايل حمل و نقل يا ابزار مورد نياز نيروها آنقدر اسقاطي بودند كه در گرما گرم نبرد خراب مي شدند. بچه ها بسته به شرايط رزمي و امكاناتي كه در دسترسشان بود، نيازهاي خود را با ساير وسايل موجود برطرف مي كردند. اين موارد استفاده را مي توان به چند گروه تقسيم كرد: راهنمايي راه ها و مسيرهاي عملياتي و تداركاتي و محل عبور و مرور نيروها، تعمير و ترميم آلات و ادوات جنگي تا حد مقدور در همان معركۀ نبرد؛ جايگزيني وسايل در كمبود و نبود خرابي آن ها؛ خلق ابزار جنگي جديد يا اجزاي آن ها ؛ تسهيل تحرك و جا به جايي نيروها و آلات و ادوات جنگي .
در منطقه براي گرا گيري و علامت گذاري مواضع دشمن به منظور تخريب آن ها و نيز نقشه كشي و نقشه برداري از خط و خاكريزها و نيز ديدباني و ثبت تحركات دشمن از ابزار و وسايلي بهره
مي گرفتند كه اين امور را سهيل مي كرد و حداقل خطا در ثبت گرادهي و تخريب و نيز كم ترين درصد خطر جاني را براي اين نيروها به همراه داشت و از همه مهم تر اين كه لوازمش درخود منطقه به وفور موجود بود و پشتيباني تداركاتي در اين زمينه ضرورتي نداشت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir