مهمات تعميري

نوع اصطلاح :
عنوان :
مهمات تعميري
دو جعبۀ بزرگ مهمات خمپارۀ شصت براي ما آوردند. پس از بررسي گلوله ها متوجه شديم گلوله هاي معيوبي هستند كه از خطوط مختلف درزماني طولاني جمع آوري و حالا به شتباه به اين جا منتقل شده است به هر حال گلوله بود و نمي شد از آن گذشت. هر كدام از گلوله ها را به طريق خاصي تعمير و به دشمن هديه كرديم . بعضي ها يك يا چند پره شان شكسته بود، پرۀ مقابل را هم مي شكستيم تا درست هدايت شود و تعادل آن به هم نخورد . بعضي ديگر ماسوره نداشتند، تعدادي ماسوره داشتيم كه از آن نوع گلوله نبود. آن ها رابا چسب دور موشك آر.پي.جي به سر گلوله مي چسبانديم و شليك مي كرديم. بعضي ديگر چاشني نداشتند، دور فشنگ گازي ژ-سه نوار مي بستيم تا داخل ته گلوله قرار گيرد و محكم شود و بعد از آن استفاده مي كرديم. بعضي ديگر نه پره داشت و نه چاشني، خرج پرواز بعضي از گلوله هاي آر.پي.جي را كه به سرشان تركش خورده و نمي شد از آن ها استفاده كرد، باز مي كرديم و گلولۀ خمپارۀ بدون پره و چاشني را با سيم تلفن به خرج آر.پي.جي مي بستيم و با آر.پي.جي به سوي دشمن مي فرستاديم.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir