موشك مين روب

نوع اصطلاح :
عنوان :
موشك مين روب
در واحد تخريبي گروهي در مورد روش هاي ممكن عبور تحقيق مي كردند. اين روش ها در عمليات به كار بسته و تصحيح و تكميل مي شد و از جملۀ آن ها قطار كردن زنجيره اي قطعات كروي شكل سنگيني بود كه از دور مثل زنجير پلاك گردن به نظر مي رسيد با اين تفاوت كه اندازۀ آن ها در حد توپ تنيس بود. طول زنجير مسلماً متناسب با عمق ميداني بود كه معبر در آن گشوده مي شد و چون درخشندگي اين گوي هاي فلزي ممكن بود توجه دشمن را جلب كند كيسه هاي برزنتي به اندازۀ قطر كروي زنجير روي آن ها مي كشيدند كه تدارك آن قبلاض صورت مي گرفت . قدرت موشك كشندۀ زنجير محاسبه و بر حسب اندازۀ مورد نياز برا ي پرتاب زنجير، سوخت موشك تنظيم مي شد، موشك بر حسب اندازه و مقدار مادۀ منفجرۀ خود زنجيري را كه به آن متصل كرده بودند روي ميدان مين مي برد و هر كجا سوخت موشك تمام مي شد و زنجير سقوط مي كرد به شدت به زمين برخورد مي كرد و مين ها را منفجر مي كدر . نيروهاي رزمنده وظيفه داشتند از روي مسير اصابت زنجير حركت كنند و اصلي ترين مشكل اين بود كه مسير مستقيم باز نمي شد و كار حالت مارپيچ به خود مي گرفت و بچه ها را از هدف دور مي كرد. اين روش نسبتاً خوب و كم خطر بود، ولي عملاً محل عبور ما را به دشمن نشان مي داد و به همين دليل درعمليات ها كمتر از آن استفاده مي شد، اما در پاكسازي مناطق آلوده كه دشمن مين گذاري و تخليه كرده بود شايد بهترين روش بود و براي شناسايي عمق ميدان و صحبت آرايش و موانع مفيد فايده بود و علم و اطلاع بيش تري براي تخريب چي ها در چگونگي پاكسازي و ضريب خطر كم تر فراهم مي ساخت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir