صداي سنگر

نوع اصطلاح :
عنوان :
صداي سنگر
در پاتك 30 فروردين 65، دشمن براي بازپس گيري فاو با همۀ قوا و تجهيزاتش آمده بود و انتظار داشت در ساعات اوليه بتواند فاو را پس بگيرد. در خاكريزي به سمت كارخانۀ نمك در سنگر پيشاني كه چند متر از خاكريز اصلي جلوتر بود وبه همين دليل به آن سنگر پيشاني مي گفتند تيرباري مستقر بود كه سلاح هاي خمپاره انداز دشمن آن را از كار انداخته بود و براي آن كه دشمن صداي رگبار را ازآن سنگربشنود، كمك تيربارچي با استفاده از دو سلاح كلاش، تيراندازي رگباري كرد وسعي داشت صداي تير لحظه اي قطع نشود. سماجت او در ريختن آتش مداوم روحيۀ بچه هاي مستقر در خاكريز را تقويت كرد و گمان مي كردند دشمن حتي هنوز به سنگر كمين نرسيده و نتوانسته است آن را خفه كند و همچنين مانع از عبور دشمن از قلب موقعيت و دور زدن خاكريز يا شكافتن خاكريز از روبه رو شده بودند.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir