سلاح هاي دست ساز

نوع اصطلاح :
عنوان :
سلاح هاي دست ساز
ساخت و استفاده از سلاح هاي دستساز، بسته به شرايط زماني و مكاني و نوع وسايل در دسترس بچه ها متفاوت بود1. كم و كاستي هاي سلاح و مهمات يكي از شرايطي بود كه بچه ها را به حسن ابتكاروا مي داشت از آن پس بود كه بعضي از سلاح هاي احتراقي و انفجاري ساخته مي شد2. صرفه جويي در استفاده از مهمات موجود نيز يكي ديرگ از دلايل امر بود3. حسن استفاده از ابزار آلات مهمات و دريغ نكردن حتي يك شعلۀ آتش از دشمن! 4. احتياج نيروها در مواقع خاص به اشكال جديد جنگ افزار كه طراحي و ساخت آن مسبوق به سابقه نبود و ابتكار عمل در ضربه زدن به دشمن به نحوي كه سهمگين تر از قدرت تخريبي سلاح هاي موجود با برد كم باشد و نيز ايجاد دلهره و تشويش در ميان افراد آنها در به كارگيري سلاح هايي كه برايشان ناشناخته بود و طرح و تصميمات جنگي آن ها را تحت الشعاع قرار مي داد. از سلاح هاي دست ساز مي توان به استفاده از بنزين و نفت و مواد مشابه براي ايجاد آتش سوزي و انفجار اشاره كرد. ساخت سلاحهاي انفجاري با استفاده از خرج و بدنۀ سلاح هاي موجود صورت مي گرفت. ساختن سلاح هاي با بُرد بيش تر و قدرت انفجاري بالاتر با تغيير و تلفيق سلاح هاي موجود و نيز جاسازي انواع خرج ها و مواد منفجره و محترقه در وسايل مختلف مثل بشكه و پلاستيك قوطي و ... و تبديل آن به انواع بمب ها با قدرت هاي تخريبي متفاوت . همچنين ابزار پرتاب نارنجك و خمپاره با بُرد بيشتر يا جاي گزيني در نبود آن ابزار و استفاده از حيوانات سمي مثل مار و عقرب و رتيل براي فلج كردن توان رژيم قواي بعثي.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir