تويوتا لندكروز

نوع اصطلاح :
عنوان :
تويوتا لندكروز
خودرو اصلي حمل و نقل و تداركات درجبهه هاي ما، لندكروز هاي ساخت ژاپن بود كه درواحد هاي مختلف سازمان رزم به تناسب مسئوليتشان تغييراتي در آن داده مي شد. اين وسيله اشكال مختلفي به خود مي گرفت . مثل ماشين آب رساني براي خط، گشت و شناسايي درشهر و جاده هاي كردستان كه در اين صورت عقب تويوتا سلاح هاي سنگين مثل دوشكا و تير بار قرار مي دادند؛ ماشين خنثي سازي شيميايي كه انواع آن را سپاه پاسداران طراحي مي كرد و وسيلۀ حمل خمپاره و توپ106و توپ هاي ضد هوايي بود و ماشين حمل مجروح و غير آن در كنار اين تغييرات كلي و شكلي، بعضي از ابزارهاي آن را نيز به گونه اي تعويض مي كردند كه با شرايط تردد در جبهه منطبق شود . مثل عوض كردن شيشۀ طلقي جلوي ماشين كه بر اثر موج انفجار خُرد نشود يا برداشتن سقف ماشين براي حركت درپشت خاكريز يا تغييراتي جهت نصب تجهيزات حفاري براي يافتن جنازه هاي شهدا و ساختن سپر درمحل رينگ و قالپاق براي جلوگيري از اصابت تركش به لاستيك ها يا دست زدن به فرم ماشين و استفادۀ تبليغاتي از آن مثل تعبيۀ محلي براي نصب بلندگو پرچم و غير آن.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir