كيسۀ ماسك شخصي

نوع اصطلاح :
عنوان :
كيسۀ ماسك شخصي
در عملياتي كه فرماندهان احتمال مي دادند نيروها بعد از فتح خاكريز هاي دشمن مدتي آن جا بمانند به نيروها سفارش مي كردند تا حد امكان وسايلي مثل يك دست لباس و بعضي لوازم ضروري ديگر فردي را با خودشان ببرند. بچه هايي كه سلاح سبك داشتند براي اين منظور از كوله پشتي استفاده مي كردند و كساني كه در رشته هاي آر.پي.جي كمك آر.پي.جي زن ، نارنجك انداز ، بي سيم چي و ... بودند و نمي توانستند كوله پشتي داشته باشند يك كيسۀ كوچك را با استفاده از باقي ماندۀ لباس هاي نظامي كهنه و يا پارچه گوني مي دوختند و به پايين كوله آر.پي.جي يا بي سيم وصل مي كردند و وسايل خود را در آن مي گذاشتند. بعدها كه ماسك ضد شيميايي در جنگ وارد شد، بعضي وسايل شخصي خود مثل بادگير يا لباس زير را همراه ماسك در كيسۀ ماسك مي گذاشتند ، هر چند از نظر نظامي نبايد اين كار مي كردند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir