وسايل پنچري مهلك

نوع اصطلاح :
عنوان :
وسايل پنچري مهلك
تله كرن اجسام و اشيا و وسايل ديگر عموماً كار نيروهاي تخريب بود. تله كردن مين پدالي آماده ، زير پدال يا كلاج و ترمز جزو ابتكارات اوايل جنگ بود . بعد از مدتي دشمن خبره شده و به همين دليل ، فريب دادنش كمي دشوار و پيچيده تر به نظر مي رسيد بنابراين ، وقت عقب نشيني يا در گل ماندن ماشين و خرابي و از كار افتادگي موتور، بچه ها با يك يا دو لاستيك را خالي مي كردند به اين معني كه مثلاً بر اثر اصابت تركش پنچر شده است . ابزار تعويض لاستيك پشت صندلي راننده قرار داشت. صندلي هاي تويوتا لندكروز با كشيدن يك دسته كه در كنار هر دو صندلي است به سرعت به جلو پرتاب مي شدند. عراقي ها خوشحال از عقب نشينی رزمندگان وقتي به اين ماشيها مي رسيدند به دقت زير شاسي و لاستيك ها يا پدال هاي گاز و ترمز و كلاج را بررسي مي كردند كه تله اي در كارنباشد. وقتي شكشان برطرف مي شد و باور مي كردندكه ماشين واقعاً پنچر شده ، اقدام به تعويض لاستيك مي كردند و به محض اين كه اهرم صندلي را مي كشيدند، تلۀ انفجاري تعبيه شده در پشت صندلي عمل مي كرد و با انفجاري مهيب ماشين و نيروهاي اطرافش را به هوا مي فرستاد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir