اولين خبرنگار شهيد رسانه ها

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين خبرنگار شهيد رسانه ها
اولين شهيد روزنامۀ كيهان در دفاع مقدس، شهيد يوسف نصوحي پور عضو تحريريه اين روزنامه بود كه در عمليات «دب حران» در چهاردهم آبان ماه 1359 به شهادت رسيد.وي به سال 1335 در مشهد پا به عرصۀ وجود گذاشته بود.
اولين خبرنگار شهيد روزنامۀ اطلاعات در دفاع مقدس شهيد ايرج ايزد پناه بود كه در تاريخ هيجدهم دي ماه 1359 در جبهۀ «هويزه» به شهادت رسيد.وي در سوم ارديبهشت 1335 در تهران ديده به جهان گشوده بود.
اولين خبرنگار روزنامه جمهوري در دفاع مقدس ، شهيد فتح الله ژيان پناه بود كه در دوم آبان ماه سال 1359 در«سرپل ذهاب» به شهادت رسيد وي در اول فروردين 1335 در تهران به دنياآمد.
اولين خبرنگار و گزارشگر خبرگزاري جمهوري اسلامي شهيد حسين فرهادي كوهپايي بود كه در دهم مهر 1359 در منطقه«موسيان» در غرب كشور به شهادت رسيد. شهيد فرهادي در رشته فرهنگ و ادب تحصيل كرده بود.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir