علي حاتمي

نوع اصطلاح :
عنوان :
علي حاتمي
وصيت‌نامه :
سلام و درود بر امام امت خمينى كبير درود و تهنيت به امت شهيد پرور، امتى كه حضور و آگاهى خود را در تمام صحنه‌هاى انقلاب اسلامى ايران به اثبات رسانيده است . سلام بر دانشجويان مسلمان و مبارزى كه در اقصى نقاط جهان مظلوميت ملت ايران را فرياد مى‌كشند و مستكبران تاريخ را به زانو در آورده‌اند و با اعتصاب غذاى خود بجان ستمگران ، تشويش افكنده‌اند و درود بر خطى كه مبارزه با هر چه شرك را در انحصار خود دارد و خطى كه به اثبات رسانيده كه تنها اميد مستضعفين جهان و حركتهاى اسلامى است و تنها اين خط است كه مى‌تواند قدس ، اين قلب محرومان مسلمان را نجات بدهد . با اينكه مى‌دانم اين نوشته به درازا مى‌كشد ، ولى حس مى‌كنم كه مسئوليت اينجانب تا آنچه را كه لازم مى‌دانم بنويسم مى‌خواهم از محيطى كه برادران و خواهران دانشجو در لانه جاسوسى بوجود آورده بودند ، بنويسم . محيطى كه مرا ساخت و باعث پرورش من شد و محيطى كه مى‌تواند نمونه باشد . اول از نمازهاى جماعت بگويم .
امام جماعت خوئينى‌ها بود . شايد بهترين نمازهايم را در لانه جاسوسى خوانده باشم . بعد از هر نماز ، امام براى ما صحبت مى‌كرد ، از تزكيه نفس و خودسازى مى‌گفت ، از تقوى و از پاكى حرف مى‌زد ، از راهنمائى و هدايت سخن مى‌راند و از شهادت مى‌گفت و از سپاه پاسداران ، سپاهى كه خود جوش بود و پاسداران از لحاظ ايمان و اعتقاد و اخلاق نمونه بودند گفتگو مى‌كرد .
از امام امت خمينى برايمان تعريف مى‌كرد ، از استاد بزرگوارش امامى كه سالها تزكيه نفس كرده است حتى يك شب هم نماز شب خود را ترك نگفته است امامى كه تمام حرفهايش و رفتارش بوى وحى مى‌دهد و الگوست و امام خوئينيها از شخصيتهاى اسلامى سخن مى‌گفت . اشخاصى كه سرمايه‌هاى اخلاقى اين جامعه هستند و هركدام براى هدايت اين جامعه ارزشمند و مفيدند و از ترور آنها سخن مى‌راند كه ترورشان نه با گلوله بلكه با شايعه و تبليغ صورت مى‌گرفت ديگر بياد ندارم كه امام ما ، در لانه جاسوسى درباره چه مسائلى به بحث مى‌پرداخت ولى اين را مى‌دانم كه هنگام صحبت تمام برادران و خواهران حرفهايشان را با گوش جان شنوا بودند و محو گفتگوهايشان مى‌شدند و من چقدر بى سعادت بودم كه نتوانستم دركلاسهاى تفسير قرآن ايشان شركت كنم . او براستى امام ما در لانه جاسوسى بود و تمام حرفهايش براى ما راهنمائى و هدايت بدنبال داشت ، يادم مى‌آيد كه ايشان در تجزيه و تحليل مسائل سياسى، تبحر خاصى داشتند و برادران و خواهران مشكلات خويش را از ايشان مى‌پرسيدند .
خداوند ايشان را در راه خدمت به ملت اسلامى موفق بدارد . شبهاى جمعه استاد پرورش اين كميل زمان به لانه جاسوسى مى‌آمد و ما با ايشان دعاى كميل مى‌خوانديم و گناهان خويش را اقرار مى‌كرديم .خداوند اين كميل را براى على دوران و براى مسلمانان حفظ فرمايد . هفته‌اى يكبار با امام موسى خوئينى‌ها درباره خط امام جلسه داشتيم و امام اين خط سراسر مبارزه و سراسر انقلاب ، را براى ما تشريح مى‌كردند .
چه جلسات خوبى بود براستى كه من احساس مى‌كردم كه چقدر مشكل است كه در اين خط بودن و اين مسير را
پيمودن . خداوند تمام مسلمانان را در اين جهت هدايت فرمايد . بخاطر مى‌آوريم كه هر وقت حاج احمدخمينى به لانه جاسوسى مى‌آمد برادران و خواهران غرق در شادى و شور مى‌شدند ، بخصوص درمواردى كه دانشجويان تحت فشارهاى گوناگون قرار مى‌گرفتند و از هر طرف مورد حمله و تهمت قرار مى‌گرفتند آمدن ايشان نويد دوباره‌اى بر پايدارى اين حركت انقلاب مى‌داد . ايشان به ما اميد و صبر و استقامت مى‌دادند كه هراس نداشته باشيد و بجز خداوند از كسى نترسيد و ما اميدوار مى‌شديم و نيرو مى‌گرفتيم . خداوند اين اميد امام و خدمتگزار مستضعفين را يارى فرمايد . ديدار با شخصيتهاى مبارز و مسلمان از كشورهاى مختلف ما را هر چه بيشتر با توطئه‌هاى آمريكا - اين دشمن اصلى ما - آشنا مى‌ساخت . اين ديدارها ما را به واقعيت انقلاب اسلامى خودمان واقف مى‌كرد .
انقلابى كه در هيچ كجاى دنيا تا كنون رخ نداده و وحدت كلمه آن كوبنده هر قدرت شيطانى و اهريمنى است . انقلابى كه اگر شكرش را نگوئيم كفرش را گفته‌ايم و اگر در جهتش گام برنداريم ناگزير بر ضد آن عمل نموده‌ايم رفتارمان با گروگانها بقدرى خوب و اسلامى بود كه روزى يكى از گروگانها گفته بود من فراموش كرده‌ام گروگان هستم اظهارات كوئين گروگانى كه اخيرا آزاد شد ، اين ادعا را به اثبات مى رساند . و در آخر نامه خطابم به پدر و مادر و خواهران و برادران است . از شما پوزش ميطلبم ومعذرت مى‌خواهم كه نتوانستم برايتان خدمتى انجام دهم و در حالى كه شما زحمت زيادى براى من كشيده بوديد و من مى‌دانم وظايف فرزندى و برادرى را در حق شما عمل نكرده‌ام . ولى خواهش مى‌كنم كه مرا ببخشيد زيرا مقصرم و عذرى ندارم . سلامتى شما را از درگاه پروردگار خواهانم . سلام مرا به تمام دوستان و آشنايان بخصوص دانشجويان مسلمان پيرو خط امام برسانيد .
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته
امضاء : على حاتمى
منبع: اطلاع رسانی معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir