اولين فرمانده خط دفاعي دار خوين

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين فرمانده خط دفاعي دار خوين
اولين فرمانده خط دفاعي دارخوين سردار سرلشكر پاسدار شهيد حاج حسين خرازي بود. وي در سال 1336 در يكي از محله هاي مستضعف نشين اصفهان متولد شد. در دوران انقلاب به صف مبارزه پيوست؛ پس از انقلاب به عضويت سپاه درآمد و جهت مبارزه با ضد انقلاب روانه كردستان شد. وي با شروع جنگ به سمت فرمانده اولين خط دفاع منطقه دارخوين برگزيده شد و در عمليات شكست حصر آبادان نقش اساسي داشت. پس از مدتي فرمانده تيپ و سپس لشكر امام حسين(ع) شد؛ در عمليات خيبر يك دست او بر اثر اصابت تركش قطع شد و در عمليات والفجر 8 يكي از فرماندهان طراح و پيشتاز در حمله بود. او در عمليات كربلاي 5 درخشيد و كارآمدي لشكر امام حسين (ع) در تسخير موانع هلالي شكل كانال ماهي را نشان داد تا آنجا كه به فتح دژهاي تسخير ناپذيربصره دست يافت. سرانجام در روز هشتم اسفند 1365 در سرزمين شلمچه و عمليات كربلاي 5 به شهادت رسيد. منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir