رزمندگان اسلام

نوع اصطلاح :
عنوان :
رزمندگان اسلام
ياوران با وفاي آقا اباعبدالله الحسين (ع) . پيشمرگان روح خدا . از خود رسته ها و به خدا پيوسته ها. ياوران قرآن . سربازان امام زمان (عج) . جان بركفان خودباخته . آنهايي كه تمام وابستگيها را كنار زده. شيداييان شهادت كه در سنگر صيانت از اسالم و انقلاب عزيز اسلامي بار ديگر تحقق بخش رويارويي همه ايمان در برابر همه كفر شده اند. در ناله هاي نيمه شبها و دعاي شان ، در غرور نگاه شان، در صلابت گامهاي شان ، در ترنم بغض آلود حسين حسين شان و در چهره هاي خسته و خاك آلودشان تجلي زيباترين روحهاست.
انسانهايي با چهره هاي نوراني ، قامتهاي استوار ، قلوب مستاق كه ذكر "الله" بر لب دارند و جامه خونين حسين (ع) برتن. از جان گذشتگان در راه خدا. آنهايي كه كوههاي سر به فلك كشيده غرب را و دشتهاي جنوب را با خونشان آزاد كردند. كساني كه در صحنه نبرد ، راست قامتانند؛ به خدا اتكال مي نمايند. و با توكل بر او به پيش مي تازند. نه در سختيها و نه در پيروزيها ، در هيچ كجا از ياد او غافل نمي شوند و محكم و مقاوم چون كوه مي ايستند و دشمن را از پاي درمي آورند.
گلهاي امام حسين(ع) هستند. آبياري اين گلها را امام امت خميني انجام مي دهد. امام هميشه با اينها حرف مي زند و با سخنانش مثل يك قيچي باغباني شاخه هاي زيادي آنها را – كه همان تعلقات دنيايي است- قطع مي كند تا اين گلها بالغ شوند. كساني كه مردانه مي جنگند و عاشقانه به شهادت مي رسند. انسانهاي ساجد و عابد . انسانهاي دلباخته اي كه شيفتگان شهادتند و عاشقان وصال ، آنان كه از هرچه غير خداست بريده اند وبه حق پيوسته اند. زاهدان شب و شيران دلاور روز. جان بركفا مخلص و ايثارگرند كه در راه خدا از بذل هيچ چيز ابايي ندارد. از خانه و خانواده ، جان و مال، دوست و رفقي گذشته اند و خالصانه به انجام وظيفه خود مشغولند. مبارزان و عاشقان حسين شهيد (ع) كه با فرياد "الله اكبر" و "ياحسين" لرزه بر اندام جهانخواران شرق و غرب انداختند و ثابت كردند كه اسلام مي تواند با دست خالي و ايمان و فتواي ولي فقيه جهان را به لرزه در آورد.
اسير معشوق هستند؛ آنهايي كه به خاطر سبقت در جبهه رفتن اشكها مي ريزند و شيونها مي كنند. پويندگان راه حسين (ع) و جويندگان را "الله" هستند.
اينها قصد دارند درسي را كه در مدرسه اي به وسعت ايارن با معلمي همچون حسين(ع) درباره ايثار ، جهاد و شهادت آموخته اند به ناظم اين جهان بازگو كنند.
عاشقان طريق حسيني ؛ اعجازهاي زمان ؛ خالصان پاك . كساني كه دنياي دني و پست را به مكاني مبدل ساختند كه محلي شد براي ارتباط شان با "الله" و نزديكي و قرب به او.
دريايي از معرفت اند.خالصانه سلاح بر مي دارند و شجاعانه مي رزمند. اين ايثارگران با ايثار خون خود آيات قرآني را تفسير مي كنند. دعاهايشان گوش دشمنان شان را كر كرده و "يارب يارب" آنان مچون پتكي برسر بعثيها فرود مي آيد. اينها وارثان سالار شهيدان حسين بن علي (ع) و ادامه دهنده راه او هستند . عده اي از اينها برادران شهدا و عده اي نيز از خانواده هاي اسرا و مفقودان هستند كه سلاح برادرشان را به دوش مي كشند. سوخته دلان عاشقي كه آروزي وصال حق آنان را بي تاب نموده و در التهاب جانگداز خويش حيرانند.
آنان كه با جانبازيهاي ايثارگرانه حماسه هايي آفريدند كه به جز مقطعي كوتاه از صدر اسلام ، تاريخ بشريت نظيرش را سراغ ندارد. آنان كه امام خميني- پرچمدار والاي اسلام- مقتدار و راهبرسان است. بازوهاي مسلح ولايت فقيه . كساني كه با عزمي راسخ و استوار در گرماي جنوب و سرماي غرب كشورمان در برابر صداميان چون سدي آهنيني ايستاده و با سركوب دشمن دلاوران به پيش مي تازند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir