اولين نشست كانون مشاركت پاكسازي مين

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين نشست كانون مشاركت پاكسازي مين
اولين نشست عمومي كانون در حال تاسيس مشاركت پاكسازي مين در تاريخ 28 تير ماه 1383 با حضور جمعي از نمايندگان سابق مجلس و كارشناسان حقوقي،اجتماعي و اقتصادي كشور برگزار شد.
مدير عامل اين كانون گفت: اعضاي پاكسازي مين با اين باور كه مي توان و بايد در كوتاه ترين زمان، خسارت هاي اقتصادي و اجتماعي مين را كاهش داد، فعاليت مي كنند. بر اساس آنچه در اين همايش مطرح شد، ايران داراي بيش از دو ميليون و پانصد هزار هكتار زمين آلوده به مين دارد. بر اساس گزارش هاي جهاني و داخلي، ايران يكي از آلوده ترين كشورهاي آلوده به مين در سطح جهان محسوب مي شود.
به گزارش سازمان ملل، ايران داراي حدود شانزده ميليون مين خنثي نشده در روستاها و شهرهاي مرزي خود است.در اولين همايش كانون مشاركت پاكسازي مين، تلفات ناشي از حضور اين مين ها حدوداً روزانه دو نفر عنوان شد.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir