اولين اثر موسيقي فرهنگ ايثار

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين اثر موسيقي فرهنگ ايثار
با پيشنهاد از سوي بنياد شهيد و امور ايثارگران اولين سمفوني ايثار توسط مجيد انتظامي ساخته شد. ضبط استديويي سمفوني بزرك با ايثار با حضور مسئولين فرهنگي كشور انجام پذيرفت. اين سمفوني به عنوان اثري بديع در نوع خود است كه در چهار موومان تدوين گرديد.رويكرد اصلي آن تبيين جنبه هاي متعالي ايثار به عنوان يكي از والاترين ارزش هاي انساني است. ايجاد ارتباط با نسل جوان و بهره گيري از زبان جهاني موسيقي در جهت توسعه و ترويج اصول اخلاقي و انساني رسالت حرفه اي جامعه هنري در سطح ملي و بيت المللي از اهداف ساخت اين سمفوني است.
موومان دوم اين سمفوني به صورت كنسرت و گيتار تنظيم گرديده و در برخي بخش هاي آن از خواننده استفاده شده است. سوال و جواب ميان درام و دف و بهره گيري از گروه كر از ويژگي هاي ديگر است كه در اين سمفوني به آن توجه شده است. اين سمفوني اولين با در نخستين كنگره ملي تجليل از ايثارگران كه در تاريخ نوزدهم بهمن ماه سال 1383 در سالن همايش هاي بين المللي صدا و سيما برگزار شد به اجرا درآمد.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir