اولين موزه دفاع مقدس كشور

نوع اصطلاح :
عنوان :
اولين موزه دفاع مقدس كشور
موزه ميراث فرهنگي و نماد قدمت، فرهنگ و مليت افراد يك جامعه است. يكي از مكان هايي كه مي تواند نمود واقعي ايثار ، حماسه و مقاومت ملت ما در برابر دشمنان باشد، موزه دفاع مقدس است كه بسياري از استان هاي كشورمان موجوديت يافته است، ولي به طور كلي همه آنها گوياي هشت سال حماسه، مقاومت و بردباري در برابر دشمنان مستكبر است.
استان كرمانشاه ، يكي از استان هاي پر تلاش و حساس در طول دفاع مقدس بوده است. نمايشگاه دفاع مقدس اين استان كه در خيابان مويد جنب پارك شيرين شهر كرمانشاه واقع شده در سال 1374 طي مراسمي با حضور آقاي هاشمي رفسنجاني به عنوان اولين موزه جنگ كشور افتتاح شد.
اين مركز فرهنگي با مساحت 3145 متر مربع در دو طبقه احداث شده است كه شامل :
سالن بزرگ نمايشگاه دفاع مقدس در طيقه همكف، تالار شهدا و كتابخانه در طبقه اول و دفتر مركزي بنياد حفظ آثار و نشر ارزشهاي دفاع مقدس در طبقه دوم مي باشد.
تالار شهداي اين مركز با ظرفيت 150 نفر و همچنين مجهز به تجهيزات فني و تخصصي لازم براي پخش فيلم،اجراي نمايش و برپايي شب هاي شعر و خاطره به طور رايگان در اختيار عموم مردم قرار دهد.
درفضاي بيروني مركز شاهد چند تانك و نفربر و قسمتي از يك هواپيماي منهدم شده و لاشه يك بالگرد هستيم. نمايشگاه آثار دفاع مقدس مورد نظر با 650 متر مربع مساحت و متشكل از دوازده غرفه است. لازم به ذكر است كه در سالن اين مركز آثار هنرمندان كشورمان كه حماسه هاي جاويد دروان هشت سال دفاع را در قاب تابلوهايشان نشان داده اند، نگهداري مي شوند. ضمن آنكه آثار به جاي مانده از شهدا ، جانبازان و ايثارگران زينت بخش سالن اصلي نمايشگاه است.
منبع : كتاب اولين هاي دفاع مقدس؛ محمد خامه يار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir