پايلاك آوِديان

عنوان :
پايلاك آوِديان
شهيد «پايلاك آوِديان»، فرزند «طُوماس» و «خاتون» و نوه كشيش «آرشام آراكِليان» در ارديبهشت سال 1338 درشهر «فريدن»دراستان اصفهان پا به عرصه وجود گذاشت.
وي پس از اتمام تحصيلات ابتدايي و متوسطه و بلافاصله پس از پيروزي انقلاب اسلامي به خدمت سربازي رفت. بعد از اتمام دوره آموزشي به لشگر 77 خراسان انتقال يافت. با شروع جنگ تحميلي و هجوم نيروهاي «صدام حسين» بعثي به مرزهاي مقدس جمهوري اسلامي ايران، به همراه هزاران رزمنده ارتشي و بسيجي ديگر به مناطق جنگي اعزام گرديد. وي در زمره اولين گروه از شهداي نظامي ارمني جنگ تحميلي محسوب مي‌گردد. پيكر پاك شهيد «پايلاك آوِديان» بعد از انتقال به تهران و انجام مراسم خاص مذهبي در ميان بدرقه هزاران نفر از ارامنه تهران در قطعه شهداي ارمني جنگ تحميلي به خاك سپرده شد.
حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي (و رئيس جمهور وقت) با حضور غير منتظره و مبارك خويش در اولين روز سال نو ميلادي 1985 (عصر روز سه شنبه 11 دي 1363) در منزل شهيد و گفتگو با والدين و نزديكان وي، از شهيد «پايلاك آوديان» وحضور سربازان ارمني در جبهه هاي جنگ تحميلي تقدير نمودند.
منبع: گل مریم ، نوشته ی دکتر آرمان بوداغیانس، نشر تسنیم حیات، با همکاری نشر صریر- 1385
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir