سورِن خانلريان

عنوان :
سورِن خانلريان
شهيد «سورِن خانلريان» در سال 1338 در تهران چشم به جهان گشود. پس از اتمام تحصيلات ابتدايي، در دبيرستان ارامنه «كوشش مريم» به تحصيلاتش ادامه داده و در رشته علوم تجربي موفق به اخذ ديپلم گرديد.
وي در سال 1359 به خدمت سربازي رفته و بعد از پايان دوره آموزشي به نيروهاي تحت فرمان تيپ 37 زرهي پيوست. ابتدا در منطقه «گيلان غرب» و سپس در جبهه «خونين شهر» با دشمنان بعثي مستقيماً به نبرد پرداخت. «سورِن خانلريان» پس از 20 ماه خدمت، در روز سيزدهم ارديبهشت 1361 در ميدان نبرد به شهادت رسيد. وي آخرين بار، براي برگزاري مراسم عيد پاك به نزد خانواده در تهران آمده بود. پس از شهيد «زوريك مراديان»، وي دومين فارغ التحصيل شهيد دبيرستان «كوشش مريم» محسوب مي‌گردد. پيكر مطهر شهيد «خانلريان» بعد از انتقال به تهران و انجام مراسم خاص مذهبي با حضور انبوهي از ارامنه تهران و نمايندگان نهادهاي مختلف در قطعه شهداي ارمني در تهران به خاك سپرده شد.
منبع: گل مریم ، نوشته ی دکتر آرمان بوداغیانس، نشر تسنیم حیات، با همکاری نشر صریر- 1385
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir