وازگن آوانسيان

عنوان :
وازگن آوانسيان
شهيد «وازگن آوانسيان» در ارديبهشت ماه سال 1338 درشهر« فريدن»دراستان اصفهان چشم به جهان گشود. دوران كودكي را در زادگاهش گذراند، سپس با خانواده اش به تهران نقل مكان نمود.
تحصيلات ابتدايي و متوسطه را در تهران گذراند. وي در تير ماه 1358 به خدمت اعزام گرديد. شهيد «آوانسيان» بعد از شروع جنگ تحميلي، با وجود پايان يافتن دوره خدمت زير پرچم، تا زمان شهادتش در بهار 1362 به صورت داوطلب به نبرد عليه دشمن بعثي ادامه داد. در روز نبرد با رشادتي وصف ناپذير به پيكار مزدوران بعثي شتافت. به گفته دوستان همسنگر، وي چند دستگاه تانك دشمن را به آتش كشيده و همراه چند تن از ديگر ياران، در اثر شليك تانك و اصابت تركش به ديدار معبود شتافت. پيكر پاك وي به تهران منتقل و پس از انجام تشريفات مذهبي در قطعه شهداي ارمني جنگ در تهران به خاك سپرده شد.
حضرت آيت الله خامنه اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي (رئيس جمهور وقت) با حضور غير منتظره خويش در اولين روز سال نو ميلادي 1985 (عصر روز سه شنبه 11 دي 1363) در منزل شهيد و گفتگو با والدين و ديگر اعضاي خانواده وي، از شهيد «وازگن آوانسيان» تقدير نموده و حضور سربازان ارمني در جبهه ها را ستودند.
منبع: گل مریم ، نوشته ی دکتر آرمان بوداغیانس، نشر تسنیم حیات، با همکاری نشر صریر- 1385
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir