حارث بن حصيره ازدي

نوع اصطلاح :
عنوان :
حارث بن حصيره ازدي
او برخي رويدادها را از «عبدالله بن شريک» و او نيز از امام چهارم روايت مي‏کند. «حارث» را در رديف ياران دو امام نور، حضرت سجاد و امام باقر: شمرده‏اند.
«ذهبي» نام او را آورده و به نقل از «ابواحمد زبيري» مي‏گويد: او رجعت را باور داشت. «يحيي بن معين» او را فردي مورد اعتماد شمرده و «ابن‏عدي» او را از شيعيان پر شور ناميده است... «ذهبي» در بيوگرافي «نفيع بن حارث» ضمن نقل روايتي از او مي‏گويد: نامبرده راستگو اما پيرو مذهب اهل بيت بود.
روايت مورد اشاره اين است که «نفيع» به نقل از نامبرده و او از «عمران بن حصين» آورده است که: من در محضر پيشواي گرانقدر توحيد بودم و اميرمؤمنان نيز در کنارش بود که آن حضرت اين آيه شريفه را خواند: «امن يجيب المضطر اذا دعاه و يکشف السوء و يجعلکم خلفاء الارض» و علي عليه‏السلام از شنيدن آن بر خود لرزيد. پيامبر بر شانه‏ي او زد و فرمود: «و لا يحبک الا مؤمن و لا يبغضک الا منافق الي يوم القيامة».
از او در تاريخ طبري ده گزارش موجود است که همه را از «ابومخنف» و وي نيز از نامبرده روايت کرده است.
«شيخ طوسي» او را از ياران اميرمؤمنان شمرده است.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir