مسلم جصاص‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
مسلم جصاص‏
(مسلم گچ کار) يکي از راويان و شاهداني است که در کوفه حضور داشته و به نقل بعضي اخبار از اسراي اهل بيت عليهم‏السلام پرداخته است. در بحارالانوار و ديگر کتب اخبار از مسلم جصاص حديث کرده‏اند که مي‏گويد: عبيدالله بن زياد مرا به تعمير بعضي مواضع دارالاماره گماشته بود: هنگامي که دست در کار بودم ناگاه هياهويي عظيم از اطراف محلات شهر گوشزد من شد خادم خود را گفتم اين چيست و اين فتنه و آشوب از کجاست؟ گفت مردي خارجي بر اميرالمؤمنين يزيد بيرون شد او را و فرزندان او را و اصحاب او را کشتند اينکه سرهاي کشتگان را و عيال او را بدين شهر در مي‏آورند و مردم به نظاره‏ي ايشان مي‏شتابند. مسلم گويد چون ين سخن شنيدم خادم را به کاري مأمور ساختم چون شد از وقوع اين داهيه لطمه‏اي سخت بر چهره‏ي خود زدم چنانکه بيم مي‏رفت که هر دو چشم من از بينش بازايستد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir