خواب ام سلمه‏

عنوان :
خواب ام سلمه‏
ام سلمه همسر پيامبر خدا «ص‏» از آن حضرت شنيده بود که حسين‏ «ع‏» در کربلا کشته‏مي‏شود و شيشه‏اي حاوي تربت کربلا به وي داده و فرموده بود: هر گاه اين خاک، پر از خون شد، بدان که حسين‏ «ع‏» شهيد شده است.سالها از اين ماجرا گذشت.از روزي که‏ امام حسين‏ «ع‏» به سوي عراق عزيمت کرد، ام سلمه نگران بود و هر روز به آن شيشه‏ مي‏نگريست و مي‏گفت: آن روزي که تبديل به خون شوي، روز عظيمي است!روز عاشورا پيامبر خدا را در خواب ديد که با سر و رويي غبار آلود است.علت را پرسيد. فرمود: شاهد کشته شدن حسين‏ «ع‏» بودم.ام سلمه از خواب برخاسته و فرياد «حسين، کشته شد» سر داد و خواب خود را براي زنان بني هاشم باز گفت.پرسيدند: از کجا مي‏گويي؟خواب خود را بيان کرد.ام سلمه از همان روز براي سيد الشهدا مجلس عزا گرفت.[1] پس از ديدن آن خواب، وقتي سراغ شيشه رفت، آن را پر از خون يافت.


پی نوشتها:
[1] حياة الامام الحسين، ج 3، ص 316، مقتل الحسين، مقرم، ص 369.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir