ابن ابي ‏الحديد

عنوان :
ابن ابي ‏الحديد
«عبد الحميد بن هبة الله مدايني» مشهور بن ابن ابي‏الحديد. عراقي - نويسنده - شافعي مذهب - معتزلي - مورخ - متولد 1 / ذي الحجه / 586 ق - وفات: جمادي الآخر / 656 ق.
ابن ابي‏الحديد مي‏گويد: سرور مرداني که داراي حسن امتناع بوده‏اند، آن کسي که حميت به مردم آموخت و به آنان فهماند که زير سايه شمشير مردن از پستي و مذلت بهتر است، حسين بن علي است که به او و يارانش پيشنهاد امان شد نپذيرفت و زير بار ذلت نرفت و گفت آگاه باشيد که ناکس فرومايه‏اي به من اتمام حجت فرستاده و مرا ميان کشته شدن و تسليم شدن مخير ساخته، ليکن ذلت از آستان من به دور است.
نه خدا راضي است که من ذليل شوم و نه پيامبر و نه مردان باايمان دنيا و نه آن پاکي که مرا پرورش داده و نه آن روح بامناعت که من دارم. من هرگز طاعت لئيمان را بر کشته شدن به شرافت ترجيح نخواهم داد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir