لوفتس‏

عنوان :
لوفتس‏
«لوفتس» جهانگرد انگليسي که عضو «هيأت حدود بين المللي» بود براي تعيين سر حدات ايران و عراق به همراه درويش پاشا که عضو همان هيأت بود و طاهر بيگ فرمانده سپاه مقيم حله با جمعي از سپاه ترک عثماني به سال 1273 ه. وارد کربلا شد. وي در اين سفر از مدخل شهر کربلا و باغات آن بسيار تعريف کرده و ورود خود را اينگونه شرح مي‏دهد:
«جهت پيشواز، جمعي از بيرون شهر آمده بودند که عمامه‏هايي بزرگ از پارچه‏هاي زرباف به سر پيچيده بودند و همه، ما را به خانه‏هاي خود دعوت مي‏کردند اما خالي از حقيقت بود و فقط جنبه رسوم شرقي را داشت. روزي که وارد شديم بادهاي تندي مي‏وزيد و خاک و غبار را به صورت ما مي‏زد. سپس در کاخ استانداري فرودآمديم و بعد از استراحت و صرف غذا تصميم گرفتيم که از شهر ديدن کنيم. خبر ورود ما را به سرعت هر چه تمامتر به مردم رسانده بودند و اين سرعت انتقال خبر از خصوصيات مردم عراق است. وقتي خواستيم با همان اسکورت مخصوص وارد حرم حسين بشويم متوجه شديم که جمع زيادي از محافظان حرم به طور مخفي مسلح شده‏اند تا در صورت ورود ما مقاومت کنند و شايد از خانه‏هاي مجاور نيز به کمک آنان مي‏شتافتند و از پشت بام و داخل حرم آنان را تقويت مي‏کردند، پس به ناچار از ورود به حرم منصرف شديم ولي بعضي از مستخدمين مسيحي ما وارد حرم شدند اما اين حيله لو رفت و آنها را با ضرب و شتم بيرون کردند. البته جاي بسي شکر بود که به قتل نرسيدند. شيعيان و مسلمانها با ديده‏اي پاک به حرم حسيني نگاه مي‏کنند و مردگان خود را براي دفن به کربلا مي‏برند.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir