حميد بن حريث

عنوان :
حميد بن حريث
از افسران مختار بن ابوعبيد ثقفي بود که در قيام مختار، نقش مهمي را ايفا نمود. او در حمله به نيروهاي ابن‏زياد نيز شرکت داشت.
«ابراهيم اشتر» ارتش خود را در منطقه‏اي مناسب فرود آورد و شيپور آماده باش نواخته شد، زيرا دشمن در نزديکي آنان از دور پيدا بود. ابراهيم، جناحهاي لشکر را مشخص کرد. فرماندهي تيپ سواره را به طفيل بن لقيط از طايفه «نخع» سپرد. طفيل مردي شجاع و کاردان و سخت کوش بود. ابراهيم اين تيپ را به عنوان پيش قراول سپاه خود، به خط مقدم دشمن فرستاد، و هنگامي که تيپ پيش قراول به نزديکي دشمن رسيدند، گرداني به فرماندهي حميد بن حريث را به کمک آنان فرستاد. تيپ طفيل جلو رفت تا در کنار روستا روبروي دشمن مستقر شد. و ابراهيم با جديت تمام،ارتش خود را سازماندهي کرد و نيروها اعم از سواره و پياده را در يک محور اصلي مستقر ساخت.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir