عباد بن حصين‏

عنوان :
عباد بن حصين‏
وي يکي از عمال مصعب زبير بود. «قباع» نماينده‏ي ابن‏زبير، نيرويي به فرماندهي «عباد بن حصين» و «قيس بن هيثم» براي مقابله با سپاه «مثني بن مخربة بن عبدي» که از هم پيمانان مختار و خونخواهان حسين بن علي عليه‏السلام بود گسيل داشت. دو سپاه در «مدينة الرزق» به يکديگر برخورد کردند و جنگ سختي ميان ايشان درگرفت که سرانجام با پيروزي عمال ابن زبير و شکست «مثني» جنگ به پايان رسيد و سپاهيان ابن‏زبير به سوي شهر بصره، به نزد «قباع» بازگشتند.
در جنگ مصعب بن زبير، عليه مختار بن ابوعبيد ثقفي، ارتش خود را مهياي حرکت به سوي کوفه کرد. و ابتدا گروهي مسلح را به عنوان پيشقراولان لشکر، به فرماندهي «عباد بن حصين» که از طايفه‏ي بني‏تميم بود به مقدمه‏ي لشکر گماشت.
در آخرين نبرد مصعب بن زبير عليه مختار، عباد بن حصين مأموريت يافت که عناصر مخالف مختار را در شهر کوفه شناسايي کند و آنان را به لشکر مصعب ملحق نمايد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir