رسالت خواص

نوع اصطلاح :
عنوان :
رسالت خواص
در پديد آمدن حوادث، خواص جامعه و چهره هاي شاخص و مؤثر، نقش عمده دارند. آنچه موجب شد حادثه عاشورا به آن صورت رخ دهد، عمل نکردن خواص جامعه به تکليف خود بود و در نتيجه وضع عمومي جامعه نيز به آن سمت کشيده شد. شناخت خواص در هر حادثه مهم است. در حادثه ي کربلا نيز به آن چنين است. به تعبير مقام معظم رهبري آية الله خامنه اي: «تصميم گيري خواص در وقت لازم، تشخيص خواص در وقت لازم، گذشت خواص از دنيا در لحظه ي لازم، اقدام خواص براي خدا در لحظه ي لازم، اينهاست که تاريخ را نجات مي دهد، ارزش ها را نجات مي دهد، ارزش ها را حفظ مي کند. بايد در لحظه ي لازم حرکت لازم را انجام داد. اگر وقت گذشت ديگر فايده ندارد...»[1] .
در حادثه ي کربلا، کوتاهي، ترس، خود فروشي، و ترک وظيفه اي که از سوي خواص اتفاق افتاد، بستري مناسب براي شهادت مظلومانه ي امام حسين «ع» را فراهم ساخت. خواص جامعه بايد عبرتهاي عاشورا را بياموزند و در هر مقطع، براي نجات اسلام به وظيفه ي خاص آن دوره و شرايط عمل کنند.[2] .


پی نوشتها :
[1] سخنراني در جمع لشکر 27 محمد رسول الله در سال 75 (روزنامه جمهوري اسلامي 25 / 2 / 76).
[2] در اين زمينه ر.ک: «رسالت خواص» سيد احمد خاتمي، انتشارات دفتر تبليغات اسلامي.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir