عامر بن حسان طايي‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
عامر بن حسان طايي‏
عمار بن حسان بن شريح بن سعد بن حارثة بن لام بن عمرو بن ظريف بن عمرو بن ثمامه بن ذهل بن جذعان بن سعد بن طي.
او از شيعيان مخلص در ولايت و از شجاعان معروف و پدرش حسان از مجاهدين جنگ جمل و از شهداي جنگ صفين، و از اصحاب حضرت علي عليه‏السلام بوده است.
او در مکه به خدمت حضرت امام حسين عليه‏السلام رسيده و همچنان در محضر آن حضرت بود، تا اينکه همراه امام عليه‏السلام وارد کربلا شده و در روز عاشورا در حمله نخست به شهادت رسيد.
عبدالله بن احمد بن عامر بن سليمان بن صالح بن وهب بن عمار که يکي از علما و از راويان حديث بوده، از نوادگان عمار مي‏باشد، که از طريق پدرش (احمد) از حضرت رضا عليه‏السلام روايت نقل کرده و کتاب «قضاياي اميرالمؤمنين عليه‏السلام» از تأليفات ايشان مي‏باشد.
نجاشي از عبدالله بن احمد نقل مي‏کند که پدرش متولد سال 157 هجري قمري بوده و در سال 194 در طوس حضرت امام رضا عليه‏السلام را ملاقات کرده است.
و من هم ملاقات کردم حضرت امام علي النقي عليه‏السلام و حضرت امام حسن عسگري عليه‏السلام را، و پدرم مؤذن آن دو بزرگوار بود. نام عمار در زيارت ناحيه مقدسه وارد شده است.

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir