سلام رسول الله

نوع اصطلاح :
عنوان :
سلام رسول الله
باقر العلوم علیه‏السلام این افتخار نصیبش می‏شود که مشمول سلام ویژه‏ و برکات خاصه رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم قرار می‏گیرد. که سلام که نام خداست، سلام که برکت و پیام سبز خداست، از زبان رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم بر روح و جان پاک باقر العلوم علیه‏السلام روانه می‏شود. رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم به جابر بن عبدالله این گونه بشارت می‏دارد: جابر تو آن مقدار عمر خواهی نمود که فرزندی از تبار مرا که همنام من است و شکل و شمایلش همانند من است ملاقات خواهی نمود. هنگامی که وی را زیارت نمودی سلام مرا به وی ابلاغ نما. فاذا لقیته فأقرئه منی السلام [1] .

پی نوشت ها:
[1] فروع کافی، باب مولد ابی‏جعفر علیه‏السلام، حدیث 2، ارشاد، ج 2، ص 159، فصول المهمه، ج 2، ص 882 ، مطالب السؤول، ج 2، ص 106، تاریخ ابن عساکر، ج 54، ص 276، مختصر تاریخ دمشق، ج 23، ص 78.

منبع: امام باقر الگوی زندگی؛ حبیب الله احمدی؛ فاطیما چاپ دوم 1385.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir