اخبار آن حضرت از غیب

نوع اصطلاح :
عنوان :
اخبار آن حضرت از غیب
قطب راوندی از ابوبصیر روایت کرد: حضرت امام محمد باقر (علیه‏السلام) به مردی از اهل خراسان، فرمود: «پدرت چه‏طور است؟» گفت: خوب است؛ فرمود: «پدرت از دنیا رفت، زمانی که تو به نواحی جرجان رسیده بودی» . حضرت فرمودند: «برادرت در چه حالی است؟» گفت: سالم و تندرست بود. فرمودند: «او همسایه‏ای به نام صالح داشت که در فلان روز و فلان ساعت برادر تو را به قتل رساند» . آن مرد گریه کرد و گفت: «انا لله و انا الیه راجعون بما اصبت» حضرت فرمودند: «گریه نکن و ناراحت نباش؛ زیرا جای او در بهشت است و بهشت از منزل فانی این دنیا برای او بهتر است» . عرض کرد: یابن رسول‏الله (صلی الله علیه و اله)، زمانی که برای دیدارتان راهی شدم، پسرم رنجور و مریض بود و دچار درد زیادی بود. از حال او هیچ سوالی نکردید؟ حضرت فرمودند: «مریضی پسرت بر طرف شده و با دختر عمه‏اش ازدواج کرده است. وقتی که او را ببینی، از او پسری متولد شده که نامش علی است و از شیعیان ما می‏باشد، اما پسرت شیعه‏ی ما نیست، بلکه دشمن ماست» . مرد گفت: آیا چاره‏ای وجود دارد؟ حضرت فرمودند: «او خود دشمنی دارد و دشمن او برایش کافی است» . راوی گفت: آن مرد بلند شد و رفت، من از آن حضرت سوال کردم، این مرد چه کسی بود؟ فرمودند: «مردی است مومن و از اهل خراسان و شیعه‏ی ماست» .

منبع: سیره و زندگانی حضرت امام محمد باقر؛ لطیف راشدی-محمدرضا راشدی؛ لاهوتیان چاپ اول 1387.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir