خبرهای غیبی و پیش‏بینی درست

نوع اصطلاح :
عنوان :
خبرهای غیبی و پیش‏بینی درست
جابر جعفی روایت می‏کند که: ما در حدود پنجاه نفر، خدمت امام باقر علیه‏السلام نشسته بودیم که شخصی به نام کثیر النواء که از مغیره بود، وارد شد، پس سلام کرده و نشست.
سپس گفت: «مغیرة بن عمران نزد ما در کوفه است و گمان می‏کند که با شما فرشته‏ای است که برای شما کافر را از مؤمن و شیعیان را از دشمنان شما معرفی می‏کند.»
امام باقر علیه‏السلام فرمود: «شغل تو چیست؟»
گفت: «گندم می‏فروشم.»
حضرت فرمود: «دروغ می‏گویی.»
گفت: «گاهی اوقات جو نیز می‏فروشم.» حضرت فرمود: «اینطور که می‏گویی نیست، بلکه تو هسته‏ی خرما می‏فروشی.» کثیر تعجب کرد و پرسید: «این مطلب را چه کسی به شما گفته است؟» امام باقر علیه‏السلام فرمود: «آن فرشته‏ای که برای من شیعیانم را از دشمنانم می‏شناساند، او به من گفته است که تو دیوانه می‏شوی و سپس می‏میری.»
جابر می‏گوید: وقتی که خواستیم به کوفه بیاییم، با عده‏ای به دنبال کثیر رفتیم و از احوال او پرسیدیم. ما را به سوی پیرزنی راهنمایی کردند. او گفت: «سه روز قبل دیوانه شد و مرد.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار ج 6.

منبع: عجایب و معجزات شگفت‏انگیزی از امام باقر؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس؛ شمیم گل نرگس چاپ چهارم 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir