دستور به معرفت حقیقی ائمه

نوع اصطلاح :
عنوان :
دستور به معرفت حقیقی ائمه
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: فرزندان بشر با صلاحیت اخلاقی پدران خود از خطر انحراف مصون می‏مانند.
ابوبصیر نقل می‏کند که: روزی امام محمد باقر علیه‏السلام از شخصی احوال راشد را پرسیدند. آن مرد گفت: راشد زنده، تندرست و شما را سلام می‏رساند. حضرت فرمود: خداوند او را رحمت کند، آن شخص گفت: یابن رسول الله مگر راشد فوت کرده است؟ فرمود: بلی و علت مردن او مرض و بیماری نیز نیست، ابوبصیر می‏گوید: گفتم: یابن رسول الله راشد چگونه آدمی بود؟ فرمود: او مردی از شیعیان و محبان و موالیان ما بود و اما شما نمی‏دانید و ما از دور و نزدیک می‏بینیم و به غیبت و حضور شما آگاهیم و مناجات و ادعیه و حکایات شما را می‏شنویم و چه حال بدی است برای شما اگر ما را اینگونه نمی‏شناسید. به خدا قسم هیچ چیز از افعال و اعمال شما بر ما مخفی و پوشیده نیست، پس شما باید ما را حاضر بدانید و نفس‏های خود را به خیر عادت دهید و از اهل خیر باشید و از اهل خیر شناخته شوید و به خیر معروف گردید. بدرستی که من و شما اولاد شیعیان را به اینها امر می‏کنم.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir