حکم حضرت بین دو پرنده

نوع اصطلاح :
عنوان :
حکم حضرت بین دو پرنده
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: بکوشید و سعی کنید که بهتر از آن چه میل دارید مردم درباره شما بگویند، شما درباره مردم بگوئید.
از محمد بن مسلم نقل شده که گفت: روزی خدمت حضرت باقر علیه‏السلام بودم که دو قمری نر و ماده بر دیوار نشستند و با هم صدا کردند. حضرت باقر علیه‏السلام ساعتی جواب آنها را داد و میان آنها حکم کردند. سپس پرواز کردند و هنگامی که بر دیوار نشستند، مدتی نر با ماده صدا کرد و برخاستند.
گفتم: فدایت شوم! قصه این مرغ چه بود؟ فرمود:ای ابن‏مسلم! هر مخلوقی از پرنده و چرنده و هر صاحب روحی نسبت به ما از فرزند آدم مطیع‏تر است. این قمری به جفت خود بدگمان شده بود؛ جفتش قسم خورد و گفت: به حکم محمد بن علی راضی هستم و به حکم من راضی شدند؛ و من به او خبر دادم که تو در این تهمت به او ستم کرده‏ای و او قول جفتش را تصدیق کرد.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir