شک به گرفتار امام

نوع اصطلاح :
عنوان :
شک به گرفتار امام
امام باقر علیه‏السلام فرموده است: از گنجهای گرانبهاست این چهار چیز: پوشیدن نیاز از دیگران و صدقه را پنهان دادن و درد را از غیر اهلش پنهان نمودن و گرفتاری را پنهان داشتن.
از زراره در حدیثی روایت می‏کند که حضرت امام باقر علیه‏السلام صحیفه فرائض (که در آن احکام ارث بود) را برای من خواند و فرمود:ای زرارة به خدا! آن چه گفتم حق است، و گفتار پیامبر است که او فرموده و علی علیه‏السلام به خط خود نوشته است. زرارة گفت: شیطان در سینه من وسوسه کرد که: او از کجا می‏داند که گفتار پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و خط علی علیه‏السلام است؟ پس قبل از این که حرفی بزنم، فرمود: ای زرارة شک به خود راه نده و شیطان را از خود دور کن؛ به خدا! تو شک کردی؛ من چگونه نمی‏دانم که این املای پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و خط علی علیه‏السلام است در صورتی که آن را پدرم از جدم علی علیه‏السلام نقل کرده است. گفتم: آری فدایت شوم، جای تعجب و سؤال نیست.

منبع: معجزات امام محمد باقر؛ حبيب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir